unless.pl
co zabrac na wakacje

Wakacje w Grecji – o czym trzeba pamiętać?

Grecja jest jednym z najchętniej odwiedzanych państw przez polskich turystów. Nic jednak dziwnego, skoro można tam odnaleźć wiele historycznych zabytków, piękne krajobrazy i skosztować pysznej, greckiej kuchni. Zanim jednak rozpoczniemy nasz błogi odpoczynek w południowym słońcu, warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które mogą okazać się niezbędne w podróży. O czym zatem warto pamiętać, wybierając wakacje w Grecji? Podpowiadamy

Jakich formalności trzeba dopełnić przed wyjazdem do Grecji?

Z pewnością każdy turysta chciałby pominąć szereg formalności na rzecz szybszego korzystania z greckich atrakcji, jednak niektóre elementy zwyczajnie muszą zostać dopełnione. Dzięki temu będziemy mogli czuć się bezpiecznie i uchroni to nas przed stresem w nieprzewidzianych sytuacjach. Na pierwszym miejscu są odpowiednie dokumenty. W przypadku Grecji, która należy do Unii Europejskiej, potrzebny jest tylko dowód osobisty. Inaczej sprawa wygląda w przypadku, chociażby Turcji bądź Albanii – w takiej sytuacji konieczny jest także paszport. Warto mieć ze sobą kserokopię dokumentów na wypadek zagubienia bądź kradzieży.

Kolejną, równie istotną kwestią jest wykupienie ubezpieczenia. W trakcie wyjazdu właściwą ochronę zapewni nam Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, która jest bezpłatnie wystawiana dla tych osób, które posiadają ubezpieczenie w Narodowym Funduszu Zdrowia. EKUZ umożliwia nam korzystanie z placówek medycznych za granicą na identycznych warunkach, w jakich odbywa się to w Polsce. Warto także pamiętać, że w wielu kurortach można także znaleźć prywatne placówki. W takim przypadku konieczna będzie polisa turystyczna, która umożliwi nam skorzystanie z ich usług.


Jak przygotować się na opalanie w Grecji?

Wykupując wakacje na stronie https://www.traveligo.pl/, każdy turysta marzy o pięknej opaleniźnie, która w południowych krajach Europy powstaje niezwykle szybko. Aby jednak nie musieć mierzyć się z oparzeniami, musimy się do takich kąpieli słonecznych odpowiednio przygotować. W naszej kosmetyczce obowiązkowo powinien znaleźć się krem z filtrem SPF 50+, bowiem dla cery jasnej oraz bardzo jasnej niższe faktory mogą się zwyczajnie nie sprawdzić. Dobrze mieć również okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy. Wybierając się na plażę z zamiarem spędzenia tam co najmniej kilku godzin, warto zabrać ze sobą również butelkę wody oraz przekąski. 

Zobacz także: Co warto zobaczyć podczas wakacji w Grecji? – Poradnik Rolniczy

Co warto zobaczyć w Grecji?

Wakacje w Grecji to nie tylko błogie plażowanie. Grecja to kopalnia historycznych zabytków, które można odwiedzić w wielu miastach tego kraju. Z kolei wybierając wakacje na Krecie, możemy liczyć na starożytne miasta oraz starożytne fortece.

2 komentarze

Most discussed