unless.pl
Gra na XBOX

24 września zadebiutuje gra o seryjnym mordercy – This is the Zodiac Speaking

Klabater SA, notowany na NewConnect wydawca i producent gier na PC i konsole, ogłosił datę premiery nowej gry z portfolio wydawniczego – This is the Zodiac Speaking. Mroczny oparty na faktach thriller, opowie historię śledztwa w sprawie jednego z najbardziej tajemniczych amerykańskich seryjnych morderców. Gra trafi do sprzedaży 24 września br. Producentem tytułu jest studio Punch Punk Games. Projekt zadebiutuje jednocześnie w wersji na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC i Mac. To już druga po Harry at the End of The World gra wydana wspólnie przez spółki Klabater i Punch Punk Games.

This is the Zodiac Speaking to gra z gatunku thriller psychologiczny, oparty na prawdziwej, popkulturowej historii seryjnego mordercy ze Stanów Zjednoczonych, o pseudonimie Zodiak. Choć policja, jak i osoby badające popełnione przez niego morderstwa wytypowały kilku podejrzanych, nigdy nikomu nie postawiono zarzutów. – Historia Zodiaka to w USA już legenda. Powstało wiele książek, seriali i filmów pełnometrażowych na ten temat, ale my stawiamy sobie inne wyzwanie. Chcemy by gracz poczuł ciarki na plecach i z biernego odbiorcy tej opowieści stał się jej aktywnym uczestnikiem, znalazł się w centrum tych dramatycznych wydarzeń i poczuł autentyczną grozę – mówi Krzysztof Grudziński, szef Punch Punk Games.

Gra oferuje dwa tryby rozgrywki.

Pierwszy – dla zaawansowanych graczy – łączy elementy narracyjne z elementami akcji i skradanki. Drugi – detektywistyczny – skupia się na samej opowieści, przypadnie do gustu graczom preferującym wolniejsze tempo rozgrywki.

This is the Zodiac Speaking gracz wcieli się w postać Roberta Hartnella, dziennikarza na co dzień mieszkającego w  San Francisco, zatrudnionego w jednej z lokalnych gazet. Pewnego dnia odbiera tajemniczy telefon, a głos w słuchawce wypowiada słynne ‘Hello, this is the Zodiac speaking’… To zdarzenie w sposób nieunikniony prowadzi do konfrontacji dziennikarza z mordercą. Przeszłość Hartnela, morderstwa dokonane przez Zodiaka oraz fascynacja mordercą sprawią, że protagonista nie raz stanie przed pytaniem, o co toczy się gra? Kto jest łowcą, a kto zwierzyną? Gra swoją oryginalną szatą graficzną, poprzez ciepłe zgaszone barwy, specjalny ziarnisty filtr, znany ze starych kineskopowych telewizorów oraz wiernie oddane lokalizacje położone na terenie Kalifornii lat 70-tych, nawiązuje do stylistyki filmów z tamtych lat, zarówno w warstwie wizualnej jak i dźwiękowej.

– Historie oparte na prawdziwych wydarzeniach, z odniesieniem do rzeczywistości, mają olbrzymi potencjał komercyjny i duże grono odbiorców. Zodiak to wyrazista amerykańska historia, wciąż żywa, który mimo upływu lat, ma nadal ogromny wpływ na światową kulturę. Seryjni mordercy i ich zbrodnie fascynują widzów i czytelników od lat. W produkcji Punch Punk Games i Klabatera gracze będą mogli zapoznać się z faktami i spekulacjami dotyczącymi króla seryjnych morderców nieuchwytnego Zodiaka. Jestem pewien, że to będzie przygoda, która nikogo nie pozostawi obojętnym – dodaje Michał Gembicki, członek zarządu Klabater SA.

Tytuł zadebiutuje jednocześnie w wersji na PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PC i Mac 24 września 2020 roku i będzie dostępny na platformach cyfrowej dystrybucji.

This is the Zodiac Speaking to :

Wysmakowana wizualnie i oparta na faktach historia śledztwa w sprawie nieuchwytnego i jednego z najbardziej tajemniczych seryjnych morderców w historii USA Zodiaka.
Gra z perspektywy pierwszej osoby  – gracz wciela się w dziennikarza, który sam stał się celem ataku mordercy.
Tryb detektywistyczny zawierający elementy psychologicznego profilowania mordercy wg. autentycznych wykorzystywanych przez psychologów policyjnych metod.
Trzy różne zakończenia, które  zależą od wyborów fabularnych gracza.
Oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa A_GIMa i scenariusz stworzony we współpracy z laureatem nagrody Nike Łukaszem Orbitowskim.
Wiernie odwzorowane sceny zbrodni, odtworzone na podstawie oryginalnych materiałów amerykańskiej policji.
Oryginalna szata graficzna nawiązująca stylistyką do lat 60-tych i 70-tych.

Dodaj komentarz

Most discussed