unless.pl
Certyfikat Nintendo

Farm Mechanic Simulator w procesie certyfikacji Nintendo

SimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo z grupy PlayWay, poinformował o rozpoczęciu certyfikacji gry Farm Mechanic Simulator na konsolę Nintendo Switch. W procesie powstawania gry spółka odpowiada za portowanie (dostosowanie technologiczne gry do wymagań konkretnej platformy) oraz całościowy proces jej wydanie. Planowo, tytuł trafi do sprzedaży w sklepie Nintendo eShop w czerwcu br.

Gra będzie dostępna także w wersji na PlayStation 4 oraz Xbox One.

W kwietniu spółka zawarła umowę z międzynarodowym partnerem – Koch Media GmbH na kwotę 8 mln zł. SimFabric rozważa debiut na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie jeszcze w tym roku.

– Farm Mechanic Simulator, pierwszy z pięciu symulatorów przeznaczonych przez nas do portowania na konsole nowej generacji, trafił dziś do certyfikacji Nintendo. Oznacza to, że prace produkcyjne przy projekcie zostały w pełni zakończone. Liczymy, że proces certyfikacji przebiegnie pomyślnie i zgodnie z tym co zakładaliśmy, premiera Farm Mechanic Simulator w wersji na Nintendo Switch, nastąpi w czerwcu br. – informuje Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej SimFabric SA.

Farm Mechanic to symulator napraw pojazdów rolniczych, który bazuje na popularnej mechanice gry Car Mechanic Simulator. Od premiery w 2014 roku symulator mechanika samochodowego podbija rynek gamingowy i zdobywa nowych fanów, przynosząc jej twórcom znaczące zyski – Licencję na Farm Mechanic Simulator pozyskaliśmy od naszego głównego akcjonariusza, którym jest PlayWay.  Spółka ta niejednokrotnie udowodniła, że potrafi robić symulatory, które biją rekordy popularności, przez co zyskała miano specjalisty tego gatunku. Wierzymy, że także nasza propozycja zdobędzie zainteresowanie szerokiej grupy odbiorców, m.in. fanów Car Mechanica – mówi Julia Leszczyńska, prezes SimFabric SA.

Tytuł został przygotowany z myślą o rynku amerykańskim oraz europejskim.

SimFabric do końca 2020 roku chce mieć w swoim portfolio dziesięć symulatorów na konsole. Dwa z nich, które debiut na Nintendo Switch mają już za sobą, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Chodzi o Farm Expert 2019 oraz Construction Machines Simulator. Obie wersje po sukcesie w dystrybucji cyfrowej doczekały się wersji pudełkowych, wydanych przez zachodnich dystrybutorów w Europie, Australii, Afryce Południowej i Ameryce Północnej.

W kwietniu SimFabric poinformowało o zawarciu znaczącej umowy z globalnym producentem i dystrybutorem gier, filmów i oprogramowania – Koch Media GmbH. W jej ramach zagraniczny partner stał się właścicielem 50 proc. praw autorskich do dwóch gier spółki. Koch Media GmbH zajmie się wydaniem, sprzedażą i marketingiem tych tytułów w wersji na komputery PC oraz konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i Xbox One. Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę ok. 8 mln zł.

– Umowa z Koch Media to kolejny krok milowy w historii naszej spółki. Realizacja kontraktu pozwala nam znacząco przyspieszyć przejście na główny parkiet GPW w Warszawie, co jest jednym z naszych głównych celów. Niewykluczone, że nastąpi to jeszcze w tym roku. Umowa pozwala nam także przyjąć wcześniej niż zakładaliśmy politykę dywidendową. Liczymy, że będziemy mogli ją ogłosić pod koniec 2021 roku – dodaje Emil Leszczyński.

O SimFabric:

SimFabric S.A. powstała w 2016 roku. Spółka prowadzi działalność na rynku gier wideo, specjalizując się w portowaniu gier (przerabianie gry z jednej platformy na inną) na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i komputery stacjonarne oraz produkcjach własnych. Głównym założeniem prowadzonej działalności jest portowanie i wydawanie kilku nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie. Do tej pory spółka wydała łącznie dziewięć gier na konsole Nintendo Switch, trzy na PlayStation 4 oraz dwie na PC. Najważniejszym dotychczasowym produktem spółki jest gra Farm Expert 2018, która w wersji mobilnej sprzedała się w liczbie ponad 2,5 mln kopii.  W 2016 roku firma otrzymała główną nagrodę ESA (Europejskiej Agencji Kosmicznej) w konkursie na najlepszą aplikację kosmiczną. Od lipca 2019 SimFabric prowadzi oddział odpowiedzialny za działania B+R, którego celem jest stworzenie innowacyjnych rozwiązań w branży gier komputerowych.

Większościowym akcjonariuszem studia jest Grupa PlayWay. Od kwietnia 2020 roku SimFabric jest notowana na rynku NewConnect.

Dodaj komentarz

Most discussed