unless.pl
odzyskiwanie danych

Na czym polega odzyskiwanie danych z dysku?

Nigdy w 100 procentach nie można przewidzieć, czy nagle nasze urządzenie się nie popsuje i nie utracimy bardzo ważnych danych. Nie trzeba jednak wpadać wówczas w panikę, ponieważ wykwalifikowani specjaliści mogą się zająć odzyskaniem utraconych albo uszkodzonych informacji. Stosuje się wówczas specjalistyczne programy.

Czy można się zabezpieczyć przed utratą danych?

Warto też pamiętać o tym, że jako użytkownicy sami będziemy dysponowali pewnymi w zasadzie prostymi i wszędzie dostępnymi narzędziami, które pozwalają zabezpieczyć wrażliwe informacje. Przede wszystkim, więc gdy widzimy, że coś nietypowego dzieje się z komputerem, warto natychmiast przenieść dane na inny dysk twardy. Dobrze jest też na bieżąco zapisywać najważniejsze pliki i foldery lub inne informacje na pendrivie, ale także w chmurze. Naturalnie w bardziej krytycznych sytuacjach może być niezbędne odzyskiwanie danych z dysku w Katowicach lub w innym mieście.

Najczęstszą sytuacją, gdy ktoś potrzebuje pomocy w tym zakresie, są uszkodzone dyski twarde po uderzeniu lub zainfekowaniu oprogramowaniem wirusowym. Może też chodzić o przypadkowe usunięcie danych albo formatowanie. Wykwalifikowani specjaliści korzystają z bardzo różnych technik i narzędzi, które głównie bazują na stosowaniu profesjonalnego oprogramowania.

Najskuteczniejsze metody odzyskiwania danych

Najważniejszą kwestią będzie wówczas niezwłoczne działanie. Powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z firmą, która zajmuje się profesjonalnie odzyskiwaniem danych z uszkodzonego dysku albo też innych nośników. To mogą być także tablety albo telefony komórkowe. Firmy takie najczęściej proponują outsourcing informatyczny na Śląsku albo w innych miastach i instruują także użytkowników, jak się zabezpieczyć na przyszłość. W praktyce jak się okazuje odzyskać można dane nawet wtedy gdy dysk jest poważnie uszkodzony. Naczelna zasada jednak właśnie mówi, że im wcześniej zostanie podjęta próba ratowania danych, tym większe szanse, że się to uda.

Dodaj komentarz

Most discussed