unless.pl
odziez robocza

Najważniejsze cechy dobrej odzieży roboczej

Poszukujesz odzieży roboczej, ale nie wiesz jak odpowiednio dobrać ją pod swoją pracę i warunki? Przytłacza cię wybór w sklepach BHP i wahasz się przed wyborem? Wybór ubioru ochronnego może sprawić wiele problemów, tym bardziej że mamy taką szeroką gamę produktów, z których możemy wybierać. Dlatego, dzisiaj, odpowiemy wam czym kierować się przy wyborze najlepszej jakości odzieży roboczej, która jednocześnie będzie praktyczna i funkcjonalna. 


Jakość i bezpieczeństwo

Wybierając odzież roboczą, z oferty renomowanych sklepów BHP, należy kierować się przede wszystkim wysoką jakością i bezpieczeństwem! Nie warto oszczędzać na ubiorze ochronnym. Zazwyczaj kończy się to w taki sposób, że musimy płacić podwójnie, bo pierwsza zużywa się zbyt szybko, przez co w niedługim okresie czasu, musimy zakupić nową. Nie warto popełniać tego błędu, a raz i porządnie wydane pieniądze, pozwolą nam cieszyć się ubiorem, który będzie praktyczny, bezpieczny i przede wszystkim – wygodny! Często zdarza się, że lwią część dnia spędzamy w pracy, dlatego musimy mieć na uwadze wygodę i jakość materiałów. W zależności od warunków pogodowych i miejsca pracy musimy zastanowić się, czy potrzebujemy odzieży bardziej przewiewnej, a może szczelnej i odpornej na chemikalia. Bardzo często te najtańsze produkty są stworzone ze słabej jakości materiałów i są robione po tzw. kosztach. Jakich, więc materiałów doglądać przy wyborze odzieży roboczej?

Materiał odzieży roboczej

Wybór materiału podyktowany będzie przede wszystkim warunkami pogodowymi, w jakich pracujemy (jeśli pracujemy na zewnątrz) i miejscem wykonywanej przez nas pracy. Podczas pracy w ciężkich warunkach pogodowych, gdzie często zastajemy deszczowe pory dnia, przyda nam się odzież nieco grubsza, oczywiście najlepiej jak będzie też wodoodporna. Pozwoli nam to czuć komfort w najtrudniejszych warunkach, dzięki temu nic nie zdoła nas zatrzymać! Jednak na bardziej ciepłe, letnie dni, polecalibyśmy odzież bardziej przewiewną, oddychającą. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnego przegrzewania się i w ostatecznym rozrachunku – pocenia się. Sprawa ma się trochę inaczej jeżeli pracujemy przy chemikaliach czy odpadach, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Wtedy w sklepie BHP musimy szukać odzieży, która będzie szczelna, wodoodporna, posiadająca wszelkie normy i certyfikaty ochronności. W końcu nasze zdrowie i bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu. Jeżeli mielibyśmy, jakiekolwiek wątpliwości, warto skontaktować się ze sklepem BHP, który chętnie udzieli nam odpowiedzi i doradzi, który ubiór będzie najlepszy do naszych potrzeb.

Zawsze pamiętajcie, że jakość i bezpieczeństwo musimy stawiać na pierwszy miejscu! Na koniec dnia pracy, wszyscy chcemy wrócić do domu w jednym kawałku.

Dodaj komentarz

Most discussed