unless.pl

Tania drukarka 3D do domu

Chcesz kupić tanią drukarkę 3D? Na szczęście tania drukarka 3D przestała być synonimem słabej jakości i awaryjności. Jeszcze około 10 lat temu przeciętna drukarka 3D była wyłącznie urządzeniem przemysłowym kosztującym kilka tysięcy złotych. Dziś, konwencjonalne drukarki 3D zwykle mieszczą się na biurku. Dziś pomożemy Ci wybrać tanią drukarkę do domowego zacisza.

Drukarka 3D tania – na początek przygody z drukowaniem

Wybór drukarek 3D w sektorze konsumenckim staje się coraz większy i bardziej zagmatwany. Początkującym hobbystom nie jest łatwo znaleźć odpowiednie urządzenie do własnych pomysłów i wymagań. Jeszcze nie tak dawno drukarki 3D tanie nie były – większość cen oscylowała w kwotach wręcz niedostępnych dla przeciętnego użytkownika. Był to sprzęt wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle i nauce. Dziś to się zmienia. Ceny drukarek 3D spadają i możliwy stał się już zakup dość taniej drukarki do użytku domowego. To z kolei sprawia, że technologia ta cieszy się coraz większą popularnością. Wybór drukarki 3D nie może być jednak przypadkowy. Dlatego warto wiedzieć czym się kierować przy wyborze tego urządzenia. Zatem pozostaje pytanie: “jaka drukarka 3D będzie najlepsza do domu?”.

Jakie kryteria zakupu ułatwiają rozpoczęcie drukowania w 3D w warunkach domowych?

Większość wartości podanych w danych produktów nie powie Ci zbyt wiele, jeśli jesteś początkującym lub mogą być po prostu nieistotne dla Ciebie. Zamiast tego, oprócz ceny i jakości, warto zadbać o to, aby urządzenie było łatwe w obsłudze i aby był ktoś, do kogo można się zwrócić w razie problemów (wsparcie producenta, społeczności użytkowników).

Jaką drukarkę 3D kupić? Kryteria wyboru pierwszej drukarki 3d:

  • cena – należy dokładnie rozważyć, czy warto od samego początku zainwestować trochę więcej. Jako początkujący nie chcesz być bardzo sfrustrowany,
  • prostota obsługi – dzięki prostej nawigacji w menu, intuicyjnej obsłudze i dobrze zorganizowanemu oprogramowaniu można stosunkowo szybko rozpocząć pracę bez konieczności czytania długiej instrukcji,
  • jakość – warto nie tylko zwracać uwagę na cenę, ale także na jakość urządzenia (a także użytecznego oprogramowania),
  • support – zazwyczaj możesz liczyć na pomoc innych użytkowników na forach internetowych, ale często niezbędne będzie również wsparcie producenta.

Drukarki 3D dla początkujących

Pierwszym parametrem, który powinno wziąć pod uwagę wybierając tanią drukarkę 3D do domu jest jej konstrukcja. Na rynku dostępne są różne modele drukarek 3D. Jednym z nich jest tzw. model kitowy. Jest to model drukarki do samodzielnego złożenia. Tego typu drukarki cechują się dość atrakcyjną ceną. Trzeba jednak wiedzieć, że samodzielne złożenie drukarki 3D nie jest wcale proste. Dlatego zawsze należy dokładnie kierować się instrukcją obsługi i wszystko robić z rozwagą. Pośpiech nie jest tu wskazany. Dużą zaletą drukarek do samodzielnego złożenia jest fakt, iż można je rozbudowywać, a niemal każdy element można wymienić na nowy. Dobra drukarka 3D charakteryzuje się również dobrą dostępnością elementów zamiennych.

Drukarka 3D na początek i materiał do druku

Wybierając drukarkę 3D do domu pod uwagę wziąć należy także materiał, jaki będzie potrzebny do druku. Wydruki 3D mogą przy wykonywane na różne sposoby. Najpopularniejsza jest jednak technologia FDM, czyli wydruk z plastiku. Właśnie w taką technologię najczęściej wyposażone są drukarki domowe, biurowe oraz półprzemysłowe. Technologia FDM ma wiele zalet. Przede wszystkim wydruk wykonany za pomocą tej technologi jest wytrzymały i gotowy do użycia zaraz po zakończeniu drukowania. Dodatkowo samo drukowanie trwa dość krótko. Co ważne, w przypadku FDM wybrać można także konkretny rodzaj materiału, z którego plastik został wykonany. Wymienić można tu głównie materiały ABS oraz PLA. Do domowego użytku najlepiej sprawdzi się materiał PLA. Dobrze sprawdza się w przypadku druku większych obiektów. Chcąc drukować obiekty mniejsze lepiej będzie wybrać materiał ABS. W zależności od tego, z jakiego materiału chce się korzystać, wybrana drukarka 3D musi to umożliwiać.

Najlepsza tania drukarka 3D a dostępność na rynku

Sam zakup drukarki 3D nie jest dziś już bardzo skomplikowany. Trzeba jednak pamiętać, że takiego urządzenia nie kupi się w zwykłym sklepie ze sprzętem elektronicznym. Najczęściej zakupu drukarki 3D dokonać należy na stronie internetowej producenta lub w sklepie internetowym specjalizującym się w sprzedaży drukarek 3D. Dokonując takiego zakupu, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze jest to czas realizacji. Drukarki 3D to nie telewizory czy odtwarzane DVD. Nie ma ich setek na magazynie. Dlatego kupując drukarkę 3D trzeba pamiętać, że często nie zostanie ona dostarczona już na drugi dzień. Istotna jest także pomoc techniczna, jaką oferuje producent lub sklep internetowy. To powinno być ważne zwłaszcza dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z drukowaniem 3D.

Drukarka 3D do 2000 zł

Dziś drukarkę 3D może w swoim domu posiadać niemal każdy. Tym bardziej, że na rynku dostępnych jest wiele dobrych jakościowo drukarek w bardzo atrakcyjnych cenach. Drukarka 3D do 2000 zł sprawi dużo radości z procesu modelowania, druku i użytkowania. Pamiętać jednak należy, aby przed zakupem najpierw dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, a następnie pod tym kątem wybrać najlepszą ofertę.


Artykuł czytasz dzięki: Producent drukarek przemysłowych 3D – Ubot 3 D z Krakowa

 

Dodaj komentarz

Most discussed