unless.pl
Postępy w projektach gry

CI Games informuje o postępach prac przy kluczowych projektach

Prace nad Lords of the Fallen 2 ruszają do przodu. Szefem projektu oraz Szefem Kreacji zostali doświadczeni, międzynarodowi developerzy. Wypracowaliśmy już unowocześnioną wizję gry, w oparciu o to co zostało już przy grze zrobione wcześniej. Prowadzimy obecnie rekrutację w trzech lokalizacjach jednocześnie, w tym w Warszawie, gdzie są lub niedługo będą nasze studia. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na rozwijanie i budowanie własnego zespołu, oddając  podwykonawcom jedynie komponenty gry. Właśnie rozpoczynamy współpracę z pierwszymi partnerami. Lords of the Fallen 2  powstanie w podobny model produkcji jak Sniper GW Contracts.

Tytuł przygotowywany jest głównie z myślą o nowej generacji konsol jak również platformie PC

 Uczymy się na błędach. Po dużej redukcji zespołu w 2018 roku, przyszedł czas na odbudowę struktur wyciągając wnioski z przeszłości. Posiadamy już jasną strategię rozwoju naszego zespołu, których zadaniem jest tworzenie gier w grupie CI Games. Obecnie team liczy prawie 40 osób oraz dodatkowo 9 osób w zespole QA. Przez kolejne lata będziemy dynamicznie go rozwijać. Tempo tego rozwoju zależne jest także od efektywności naszych rekrutacji o czym będziemy stopniowo informować. Przed potencjalnymi kandydatami stawiamy wysokie wymagania.

Prace nad Sniper Ghost Warrior Contracts 2 idą pełną parą. Za wcześnie na podanie daty premiery gry, ale nie wykluczam, że nastąpi ona jeszcze w tym roku. Zespół tworzący serię składa się z doświadczonych osób, dlatego prace nad kolejną częścią są znacznie bardziej przewidywalne, łatwiej je zaplanować i reagować na bieżąco, jeśli coś nie idzie zgodnie z planem. Przygotowujemy dużą nową cechę gry, która powinna zachęcić   do zakupu nowej części zarówno fanów serii jak i nowych graczy. Wprowadzimy również wiele innych udoskonaleń w stosunku do poprzedniej części. Będzie to zupełnie nowa historia w innym, nowym rejonie świata. Gra trafi na konsole i PC, a jej budżet produkcyjny będzie niższy od poprzedniego Przy regularnym wydawaniu gier w serii będziemy mogli również częściowo ograniczyć wydatki na marketing.

Jestem zadowolony ze sprzedaży Sniper Ghost Warrior Contracts

Uważam, że data premiery była właściwa. Dzięki niej tytuł był dostępny na półkach sklepów na całym świecie przez okres świąteczny. Jego odsprzedaż w kanałach dystrybucji fizycznej jest na tyle zadowalająca, że dziś na wielu dużych rynkach, jak np. USA czy Niemcy, gra wciąż sprzedawana jest w cenie premierowej. To bardzo ważne w aspekcie kolejnej gry w serii, nasi partnerzy bardzo chętnie zajmą się jej dystrybucją na poszczególnych międzynarodowych rynkach. Jestem również zadowolony ze sprzedaży gry na platformach cyfrowych, szczególnie w sklepie Steam. Patrząc na platformy dystrybucji cyfrowej gra otrzymała od graczy bardzo dobre oceny. To wszystko pozwala spokojnie planować przyszłość serii.

Najbliższą premierą Grupy CI Games S.A., która planowana jest w ciągu najbliższych miesięcy, będzie pierwszy tytuł z brandu United Label pod tytułem Röki. To bardzo dobrze zapowiadająca się gra narracyjna, która trafiła na listy najbardziej oczekiwanych gier indie w 2020 roku. Gra ukaże się równocześnie na platformę PC oraz Nintendo Switch. Druga gra z portfolio United Label – Eldest Souls – również jest na bardzo zaawansowanym etapie produkcyjnym i – sądząc chociażby po poziomie wishlist – zainteresowanie nią jest coraz większe. Oba tytuły były również wymienione przez platformę Nintendo w globalnej komunikacji jako jedne z kluczowych gier indie.

Dodaj komentarz

Most discussed