unless.pl
Rozwój startupów

Akcelerator 360 Lab zapewni wsparcie start-upom w międzynarodowym rozwoju

Europejskie start-upy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości 100 tys. euro z przeznaczeniem na rozwój, dostęp do rynków testowych i klientów na całym świecie, wsparcie menedżerów najwyższego szczebla oraz przestrzeń biurową w San Francisco.

360 Lab to nazwa nowego międzynarodowego akceleratora dla obiecujących europejskich start-upów

Na uczestników programu czeka kapitał na rozwój w wysokości 100 tys. euro oraz wsparcie cieszących się autorytetem mentorów i inwestorów, którzy pomogą wejść na europejski i amerykański rynek, a także pozyskać nowe środki. Program, który będzie realizowany w Graz (Austria) i San Francisco, składa się z trzech etapów i rozpocznie się w styczniu 2019 r. Dużym atutem dla start-upów biorących udział w programie będzie możliwość przeniesienia się do CoLab44 w Dolinie Krzemowej, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie głównych siedzib Facebooka i Google.

– W Europie istnieje wiele start-upów, które mogą pochwalić się sukcesami w opracowywaniu nowych technologii i modeli biznesowych, ale którym brakuje niezbędnego know-how i infrastruktury, aby przebić się na światowe rynki. Choć funkcjonuje wiele inkubatorów i akceleratorów, większość z nich nie jest nastawiona na wsparcie młodych biznesów w momencie przejścia z początkowej fazy do etapu wzrostu, który z kolei wymaga dużo kapitału. Dlatego celem 360 Lab jest opracowanie programu akceleracyjnego, w którym skupimy się właśnie na tym kluczowym obszarze. Decydującym czynnikiem z perspektywy start-upów jest to, że dysponujemy niezbędnym kapitałem na dalsze inwestycje. Do dyspozycji mamy także międzynarodową sieć podmiotów i klientów, co dla nowych graczy na rynku stanowi znaczną wartość dodaną. Akcelerator 360 Lab otwiera europejskim start-upom drzwi do światowych rynków i zapewnia dostęp do inwestorów – podkreśla Christian Vancea, dyrektor zarządzający 360 Lab.

Program jest skierowany do start-upów technologicznych, których działalność jest związana z platformami marketplace, FinTech, technologią blockchain, sztuczną inteligencją, SaaS, e-commerce itp. Proces selekcji składa się z kilku etapów. Wnioski można składać w terminie od 20 września do 18 listopada 2018 r. Podczas wydarzenia, które odbędzie się 12 grudnia, zostanie wybranych pięć start-upów o największym potencjale.

Realizacja programu rozpocznie się w styczniu 2019 roku.

Przez pierwsze cztery miesiące produkty i usługi start-upów zostaną dostosowane do oczekiwań rynku. Zostanie też wybrana najskuteczniejsza metoda sprzedaży. Pod koniec pierwszej fazy, podczas tzw. „Demo Day”, start-upy zaprezentują swoje postępy potencjalnym inwestorom. Jeśli uczestnikom programu uda się zrobić dobre wrażenie na inwestorach, wówczas nie tylko zdobędą finansowanie, ale także otrzymają wyjątkową szansę, aby sprawdzić swoje siły w Dolinie Krzemowej.

W CoLab44 w San Francisco czekają ich trzy miesiące intensywnej pracy, podczas których będą przygotowywać się do międzynarodowego debiutu, kierując się zasadą, że im więcej użytkowników lub im wyższe przychody, tym większy venture capital.

– Europejskim start-upom oferujemy specjalnie opracowany program, który umożliwia im rozwój działalności w Europie. Młodzi przedsiębiorcy mają szansę pozyskać dodatkowych inwestorów i rozpocząć ekspansję międzynarodową. Wejść na rynek amerykański, powtórzyć sukces odniesiony w Europie i uzyskać finansowanie od najbardziej znanych funduszy venture capital na świecie. Na to wszystko dajemy im rok. Liczymy na zgłoszenia od wielu innowacyjnych firm z całej Europy, którym zapewnimy wsparcie na drodze do sukcesu – zachęca Martin Trink, prezes Akceleratora 360 Lab.

Dodaj komentarz

Most discussed