unless.pl
Na jaki startup zwrócić uwagę?

Gorące startupy prosto z Polski – na które firmy warto zwracać uwagę?

Trudno nie zauważyć, że zwłaszcza druga dekada XXI wieku była dla startupów udana. W Polsce rozwój tego typu pomysłów biznesowych nasilił się po 2015 roku, gdy na dobre wyszliśmy z kryzysu ekonomicznego. Warto więc zobaczyć, które polskie startupy w 2020 roku są modne.

Booksy

Choć na pierwszy rzut oka mowa o książkach, tutaj nawiązanie nazwy jest nieco inne. Chodzi o bukowanie, a więc jest to polska platforma, na której można zarezerwować usługi fryzjerskie, kosmetyczne, barberskie i wiele innych. Dane na koniec 2019 roku pokazywały, że z portalu korzysta ponad 4 mln ludzi na całym świecie, a liczba ta cały czas rośnie i wyniki 2020 roku na pewno znacząco ją podbiją – mimo kryzysu związanego z koronawirusem. Co ważne za sukcesem stoi nie tylko przejęcie konkurenta, czyli Lavito, ale także zintegrowanie z Instagramem czy Google, co sprawiło, że z tych platform bardzo łatwo przejść do rezerwacji wizyty. Twórcy Booksów idą dalej i już pojawili się w Stanach Zjednoczonych, by tam rozwijać swój pomysł na cały świat.

CallPage

Polski, ale i ukraiński pomysł na biznes, bo członkowie, którzy go tworzą, poznali się w Krakowie. CallPage to oprogramowanie, co już zwiastuje duży sukces. Chodzi o komunikację z klientami, a dokładniej stworzenie systemu, który umożliwia zadzwonienie do danej osoby po 28 sekundach od pojawienia się jego danych w systemie. Obok systemu do zarządzania kontaktami CRM oprogramowanie umożliwia niemalże natychmiastowe oddzwonienie na wysłanie przez klienta zainteresowania, co sprawia, że obsługa jest o wiele lepsza i skuteczniejsza. Co ciekawe z tego oprogramowania wymyślonego w Polsce korzystają takie tuzy jak UPC, Medicover czy Virgin Mobile.

Tylko

Aplikacja, o której za pewne nie wszyscy jeszcze słyszeli, ale która robi coraz większą furorę w sieci. Chodzi o aplikację na smartfona, która umożliwia stworzenie własnego projektu mebla w prosty, szybki i nieskomplikowany sposób. Tylko.com to umożliwienie ludziom dopasowania wymarzonego mebla do swojego pomieszczenia i zamówienie go z dostawą do domu. Aplikacja zyskuje na tym, że jest bardzo prosta w obsłudze, a do tego znakomicie prosperuje i jest mobilna oraz online, co w dzisiejszym świecie jest niezwykle ważne. Oby zmiany związane z koronawirusem nie zastopowały świetnego rozwoju. Jednak tak jak w każdym innym przypadku liczy się tu świeży pomysł, który zdobył szereg klientów, których na koniec poprzedniego roku było ponad 15 tysięcy.

Dodaj komentarz

Most discussed