unless.pl
Symulator kościoła

Priest Simulator – nowa gra od Ultimate Games

Ultimate Games planuje wprowadzić na rynek nowy tytuł – Priest Simulator, czyli symulator życia księdza – najbardziej uprzywilejowanej osoby we wsi, gdzie rozgrywa się akcja gry. 

Priest Simulator to bardzo realistyczny symulator życia, w którym gracz może wybrać, czy jako ksiądz będzie pomagał ludziom, czy robił sobie z nich żarty.

W grze możemy odprawiać kazania, dzięki czemu mieszkańcy parafii będą nam posłuszni

Główny bohater może też według własnego cennika udzielać sakramentów, czy chodzić po kolędzie, zdobywając fundusze na dalsze działania. W trakcie rozgrywki gracz może również modernizować kościół albo święte laboratorium, czy nawet odprawiać egzorcyzmy na opętanych ludziach albo zwierzętach. Ale to nie wszystko.

Dzięki pełnionej funkcji możemy niszczyć sekty lub zawierać sojusze, walczyć z innymi księżmi na boskie moce lub ścigać się z nimi samochodem.

Zebrane w grze pieniądze wydajemy na ulepszenie samochodu albo kupujemy broń potrzebną do walki z demonami

Priest Simulator to dynamiczna gra, w której gracz ma uprzywilejowaną pozycję nad innymi. Ta okoliczność, jak i sama postać głównego bohatera – księdza – może w Polsce wzbudzać pewne kontrowersje, uważamy jednak, że każda grupa zawodowa może stać się bohaterem gier czy na przykład dzieła filmowego. Nie powinniśmy robić z tego tabu, co dobitnie pokazał przykład filmu „Kler” – ocenia Mateusz Zawadzki, Prezes Zarządu Ultimate Games.

Każdy z nas chciałby być księdzem. Niestety niektórzy nie otrzymali od Boga odpowiedniego powołania albo odpowiedniej płci. Studio Delirma pozwala ludziom spełnić marzenie. Amen – dodaje twórca gry, Michał Jod.

Priest Simulator to gra na PC w polskiej i zagranicznej wersji językowej. Premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2020.

Dodaj komentarz

Most discussed