unless.pl
Startup odmienia branżę HR

Startupy z akceleratora People Power chcą odmienić branżę HR

Zespół akceleratora People Power wybrał już startupy do pierwszej edycji programu akceleracji Work & HR Tech. Szansę na rozwój otrzymało sześć firm: Competence.zone, Emplito.com, IntroView, Preeshare, Teamworkbuzz oraz Qalcwise.

Rozwiązanie Emplito wykorzystuje podejście machine learning do automatyzacji selekcji CV adekwatnych do kryteriów oczekiwań na rekrutowanym stanowisku. Competence.zone to platforma rozwojowa, która ułatwia rozwój kompetencji, realizację ścieżek kariery lub onboarding pracownika. IntroView korzysta z siły wideorekrutacji – dzięki niej rekruter zamiast czytania CV – przegląda, słucha i ocenia nagrane wideoodpowiedzi wielu kandydatów na zadane pytania. A kandydat może odpowiedzieć na ofertę pracy z dowolnego miejsca na świecie przy wykorzystaniu smartfona.

Preeshare ułatwia wyrażanie uznania i docenienie kogoś za wykonywaną pracę.

W podobnym obszarze rozwija się Teamworkbuzz, angażując pracowników do dzielenia się natychmiastowym feedbackiem. Ostatni z zespołów Qalcwise umożliwia natomiast proste tworzenie własnych aplikacji biznesowych, w których realizowany będzie określony przez klienta proces.

Wyzwania partnerów korporacyjnych

Założenia programu akceleracyjnego w krótkim okresie czasu skupiają się na wdrożeniu pilotażowym danego rozwiązania w korporacji i zweryfikowaniu proponowanego modelu (z nadzieją na wdrożenie komercyjne). W długim okresie czasu program zakłada weryfikację poszczególnych elementów modelu biznesowego w oparciu o współpracę z mentorami i klientami. Partnerami programu są Play, Nationale Nederlanden oraz Philip Morris International. Każda z tych firm określiła obszary zainteresowania, na które odpowiadają wybrane startupy oraz wyraziła otwartość na pilotażowe wdrożenie w 2020 r. Dla sporej części startupów to wdrożenie będzie istotnym testem użyteczności i wartościowości rozwiązania.

Potencjał start-upów i wiedza mentorów

Zespoły start-upów podczas cyklicznych cotygodniowych warsztatów mogą czerpać wiedzę od doświadczonych mentorów, którzy pomogą w przyspieszeniu ich biznesów. Mentorzy to osoby związane ze środowiskiem HR, rozwojem organizacji i nowych technologii. Twórcami akceleratora People Power są: Bartek Janowicz (CEO Proinnovate), autor polskiej mapy startupów z branży Work & HR Tech i szef wielu programów akceleracji (np. dla branży przemysłowej i produkcyjnej, fintech’owej, itp) oraz Wojciech Ozimek (CEO One2tribe), którego firma zajmuje się podnoszeniem motywacji pracowników dzięki technologii i psychologii behawioralnej. Połączenie doświadczenia ekspertów, wsparcia korporacji i innowacyjnych rozwiązań start-upów już teraz pokazuje, że we wszystkich narzędziach drzemie ogromny potencjał biznesowy.

Dodaj komentarz

Most discussed