unless.pl
Fotel gamingowy

Fotel gamingowy – jak go wybrać, jakie parametry są najważniejsze?

Rynek produktów dla graczy stale się rozwija, co sprawia, że coraz więcej osób sięga po specjalnie dedykowane karty graficzne, klawiatury czy podkładki pod myszki. Wielką popularnością cieszą się także fotele gamingowe, których wybór okazuje się nie być tak prosty. Na co powinno się zwrócić uwagę?

Dlaczego warto postawić na fotel dla gracza?

Akcesoria gamingowe nie są tak naprawdę przeznaczone tylko dla graczy. Chodzi o ich jakość, która najczęściej jest wyjątkowo wysoka. To po prostu dobrze wykonane produkty, niezależenie od tego, czy rzeczywiście potrzebujesz czegoś do grania. Jeśli jednak tak, musisz wiedzieć, że takie siedzenie różni się od fotela biurowego. Po pierwsze siedzisko ma specyficzny design, ale nie tylko. To także budowa, która ma zapewnić ergonomię, odpowiednie podparcie pleców czy karku i dbać o komfort siedzenia i grania przez wiele godzin w tej samej pozycji. Dlatego wybór tego produktu to dbanie o własne zdrowie, gdy siedzi się przed komputerem dłużej niż kilkadziesiąt minut po pracy.

Na co zwracać uwagę przy zakupie fotela dla gracza?

Kupując gamingowy fotel, trzeba mieć na uwadze kilka aspektów. Przede wszystkim ergonomię i komfort, jak już wspominaliśmy, a więc trzy ważne segmenty. Pierwszym z nich jest kształt i wymiar siedziska oraz oparcia. Musisz zobaczyć, czy krzesło jest właściwie wyprofilowane, co przekłada się na sposób siedzenia. Nie możesz też kupić modelu zbyt dużego. Drugą kwestią jest obecność poduszek, które albo będziesz mógł regulować, albo muszą pasować do Ciebie i Twojego wzrostu. Jeśli dany model ma szeroki zakres zmian położenia, to fotel dla gracza sprawdzi się w każdej sytuacji.

Jest też kwestia nieco inna, ale nie mniej ważna. To trwałość konstrukcji, dzięki której nie przejmujesz się, że już po chwili nie będziesz mógł korzystać z fotela. Krzesło powinno mieć solidną konstrukcję wewnętrzną. Musisz zwrócić uwagę na to, jak wygląda i z czego je wykonano. Do tego warto popatrzeć, jakich materiałów użyto jako wypełniacza. Często są to niskiej jakości pianki, które szybko tracą swoje właściwości. Trzecia rzec to ogólnie materiały, ale te, które pokrywają fotel. Jeśli będą słabe, szybko się przetrą czy pękną i nie będziesz mógł skorzystać z fotela przez wiele miesięcy.

Wybierz wygodne krzesło do komputera

Jeśli wybierasz fotel do grania lub długotrwałego korzystania z komputera, pamiętaj, by mieć na uwadze nie tylko to, z czego wykonano fotel w środku i na zewnątrz, ale także, czy odpowiada za ergonomię podczas korzystania z niego.

Dodaj komentarz

Most discussed