unless.pl
Nowy dodatek do gry

Klabater zapowiada Norę – dodatek do Crossroads Inn

Notowany na NewConnect Klabater SA zapowiedział rozbudowany dodatek do Crossroads Inn zatytułowany Nora,  który umożliwi graczom prowadzenie nielegalnych interesów i otworzy nowe możliwości rozwoju karczmy, w której rozgrywa się akcja gry. Nora będzie dostępna od 28 kwietnia na platformach Steam oraz GOG.com.

Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami znanymi z gier role-playing. Produkcja oferuje dwa oddzielne tryby, Campaign i Sandbox. Pierwszy z nich pozwala przeżyć nieliniową przygodę z elementami RPG – decyzje handlowe odbiją się szerokim echem, budząc zainteresowanie potężnych graczy na politycznej scenie Delcrys.

Tryb Sandbox skierowany jest do fanów symulacji

Rozgrywka skupia się na zarządzaniu własnym biznesem i rozwijaniu karczmy. W Crossroads Inn gracz wciela się we właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do zadań grającego należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kulinarnych oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających gości. Gracz może planować z wyprzedzeniem, dogadzać różnym grupom społecznym odwiedzającym lokal, a w konsekwencji stać się najsłynniejszym oberżystą w historii Delcrys.

Po premierze obiecaliśmy fanom Crossroads Inn dalszy rozwój samej gry i dużo nowej zawartości. Nora to już drugi dodatek – powiedział Robert Ogłodziński, szef studia Kraken Unleashed. To spełnienie marzenia o połączeniu konwencji fantasy z „Podziemnym kręgiem”. Chcemy by gracze, którzy już dobrze znają Crossroads Inn, mieli okazje wyjść poza utarte schematy i otworzyć swój biznes na nielegalne walki oraz wpływy z czarnego rynku i szarej strefy.

Dodatek Nora pozwoli graczowi:

• Wybudować specjalną podziemną arenę i zorganizować nielegalne walki na pięści
• Zarobić na zakładach – goście obstawią wyniki podziemnych turniejów
• Zdobyć składniki dostępne tylko na czarnym rynku, m.in. jaja gryfa czy mięso Daera, by zaserwować nowe ekskluzywne dania
• Zasadzić nowe rośliny: zakazane ziele fajkowe i rośliny „lecznicze”
• Wybudować mniejszą arenę, gdzie odbywać będą się walki liqueratów
• Postawić przyrządy do ćwiczeń, gdzie pięściarze i okoliczni mieszkańcy będą mogli trenować, m.in. słup do wspinaczki, worki treningowe i nowe manekiny do ćwiczenia walki
• Zamontować na suficie nowe lampy, pozwalające na prowadzenie podziemnej plantacji ziela fajkowego
• Kupić stół alchemiczny, by wytwarzać lekarstwa… lub narkotyki
• Zbudować loch, do którego będzie można wtrącić niewygodnych gości
• Zbudować dla ochrony specjalny system sekretnych przejść

Dodaj komentarz

Most discussed